3DD dienos įkvėpimas ir įspūdžiai

Įspūdžių ir įkvėpimo gausa apdovanotos grįžome iš Kopenhagos, kur kasmet vyksta tikra dizaino šventė, renginys – „3 Days of Design“.

Tai vienas svarbiausių šiuolaikinio dizaino renginių Skandinavijoje, o kartu ypatingai vertinga patirtis. Gyvi susitikimai su gamintojų atstovais, galimybė paliesti ir pajausti dizaino objektus leidžia dar geriau suprasti kiekvieno prekės ženklo DNR: pasaulėžiūrą, pagrindines vertybes, dizaino sprendimus.

 

MUUTO – vizionieriškas požiūris į supančią aplinką

Muuto prekės ženklas daug dėmesio skyrė neuroestetikos temai. Tai mokslinė sritis, kuri analizuoja, kaip dizainas veikia žmogaus pojūčius, emocinį foną ir bendrą savijautą. Kaip šviesos kiekis, spalvų paletė ar medžiagų tekstūra gali daryti įtaką mūsų kasdienybei.

Turėjome galimybę dalyvauti įkvepiančioje Muuto organizuotoje diskusijoje „Intentional Spaces – Tuning into Nature“. Joje dalyvavo skirtingų sričių profesionalai: neurovizualizacijos tyrėjas Alexandros A. Lavdas, interjero dizainerė Lise Vester, landšafto architektas Christian Kamp Iversen, Muuto rinkodaros vadovė Line Brockmann Juhl ir diskusijos moderatorė Robyn Landau – neuroestetikos praktikė ir “Kinda Studios” įkūrėja.

Išsinešėme kelias esmines mintis: mūsų ryšys su gamta turi tiesioginį poveikį savijautai, kasdieniams įpročiams ir net sveikimo procesams. Gamta veikia mus nuolat, net kai esame uždarose erdvėse. Diskusijoje neurovizualizacijos tyrėjas Alexandros A. Lavdas ne kartą minėjo, kad gamta tiesiogiai prisideda prie sveikimo.

Buvo cituojami tyrimai, atlikti ligoninėse, kuriuose stebėti pacientai, turintys galimybę išeiti į lauką ar bent jau matyti gamtą pro langą. Nustatyta, kad tokioje aplinkoje žmonės sveiksta greičiau nei tie, kurių palatų langai atsiveria į uždaras, žalumos neturinčias erdves.

Landšafto architektas Christian Kamp Iversen pasakojo, kad apie mus supančios gamtos būklę pradėjo galvoti gyvendamas šalia ūkių. Būtent tada jis atkreipė dėmesį, jog žemės ūkis stipriai keičia kraštovaizdį, naikina natūralias pievų ekosistemas ir biologinę įvairovę. Ši asmeninė patirtis paskatino Christian ieškoti sprendimų kaip kurti aplinkas, kurios būtų palankios ir žmogui, ir gamtai.

Pokyčiai vyksta palaipsniui, tačiau jau dabar kraštovaizdžio dizaineriai ir architektai dirba kartu su biologais, geografais ir antropologais. Tikslas – kurti aplinkas, kurios būtų palankios žmogaus savijautai ir kuo mažiau trikdytų natūralius gamtos procesus.

Diskusijos metu nuskambėjo mintis, dėl kurios visi dalyviai sutarė – estetikos suvokimui nereikia specialaus išsilavinimo. Kiekvienas žmogus vertina grožį per savo asmeninę patirtį ir pojūtį, todėl vieno teisingo atsakymo, kas yra gražu, tiesiog nėra. Estetiniai pasirinkimai kyla iš individualios intuicijos, ir būtent tai daro juos prasmingus.

    

 

HAY sugrąžina dizaino ikoną

HAY šių metų dizaino dienose pristatė vieną karščiausių naujienų – sofą Amanta, sukurtą legendinio dizainerio Mario Bellini dar 1966 metais. Iš istorinių archyvų ji sugrįžta kaip šiuolaikinės HAY kolekcijos dalis. Modulinė, skulptūriška dizaino ikona bus prieinama nuo rudens.

Žinoma, HAY visada laikosi šiuolaikiniu tvarumo standartų, todėl baldo karkasas gaminamas iš perdirbto plastiko, o užpildas – iš biomasės pagrindu sukurto porolono.

 

Viešnagė AUDO CPH viešbutyje

Audo Copenhagen priėmė svečius savo erdvėje Nordhavn rajone – viename ambicingiausių Kopenhagos konversijos projektų. Tai buvęs uosto kvartalas, kuris per pastaruosius dešimtmečius tapo tvarios urbanistikos pavyzdžiu. Audo pastatas veikia kaip multifunkcinė erdvė – čia įsikūręs ir viešbutis, ir restoranas, ir galerija, ir salonas.

3DD renginio lankytojams AUDO atvėrė savo viešbučio kambarių duris, todėl visi galėjome patirti, paliesti, pajausti baldus natūralioje gyvenamojoje erdvėje.

    

 

Nostalgija dvelkiančios GUBI naujienos

Nordhavn rajone taip pat įsikūręs ir Gubi salonas, šiemet pristatęs keletą ryškių naujienų. Viena jų – stalas Tavolo a Dischi, sukurtas Carlo De Carli 1963 m. Stalo siluetą formuoja iš beržo faneros ir riešutmedžio lukšto sukrauti diskai. Iš pirmo žvilgsnio paprasta forma slepia kruopščiai apgalvotą konstrukciją – skirtingo dydžio diskai sukuria harmoningą ritmą.

Po daugiau nei keturių dešimtmečių Tavolo a Dischi grįžta į GUBI kolekciją – tai džiugi žinia tiems, kurie vertina dizaino paveldą ir rafinuotą, laikui atsparią estetiką.

    

 

&Tradition plečia patirčių ribas – kviečia į savo viešbutį

&Tradition šiemet atidarė naują viešbutį Petra, įsikūrusį Frederiksstaden rajone – istoriniame pastate, kuriame sujungta 1940-ųjų modernizmo architektūra ir šiuolaikinė, subtili &Tradition estetika. Tai ne tik ekspozicinė erdvė, bet ir realus viešbutis, kuriame prekių ženklas gali būti patiriamas per kasdienį naudojimą – nuo kvapnaus muilo iki šviestuvo.

Viena iš šio prekės ženklo naujienų – lentynų sistemą Rombe. Tai funkcionalus, bet kartu ir itin elegantiškas baldas, leidžiantis kurti skirtingo dydžio, atviros struktūros kompozicijas. Jo išskirtinumai – paslėpti reguliuojamų lentynų laikikliai bei minimalus tvirtinimas į sieną, ypač vertingas istorinio paveldo interjeruose. Platus apdailų pasirinkimas ir galimybė integruoti rašomąjį stalelį paverčia šią lentyną patrauklią tiek namams, tiek viešosioms erdvėms.

      

 

// Gūsis įkvėpimo, malonių susitikimų ir nesibaigianti gero dizaino jūra mus sugrąžino į kasdienybę su nauju žvilgnsiu, idėjomis, tad nekantraujame apie viską su Jumis pasidalinti gyvai! Iki susitikimų mūsų salonuose Vilniuje ir Klaipėdoje!