Dizaineriai
Iskos-Berlin

„Mums dizainas – tarsi pasakojimo menas. Kuo aiškesnė istorija, tuo žmonės ją geriau supranta. Kuo ji labiau stebina, tuo geriau įsimena. Ir, pagaliau, kuo daugiau žmonės šypsosi, tuo labiau jiems patinka!“

Iskos-Berlin
Iskos-Berlin
Hee Welling

Forma ir funkcija – du svarbūs Hee Welling darbų atraminiai taškai.

Hee Welling
Hee Welling
Stefan Diez
Stefan Diez
Stefan Diez

„Iskos-Berlin Design“ – tai dviejų partnerių, Boriso Berlino ir Aleksejaus Iskoso, įkurta dizaino studija, dirbanti baldų ir grafikos dizaino srityse. Studija įkurta 2010 metų pabaigoje, tačiau Borisas ir Aleksejus daug metų kartu dirbo ir iki tol. Ilgas ir vaisingas bendradarbiavimas suteikė jiems galimybę sukurti bendrą dizaino filosofiją: „Mums dizainas – tarsi pasakojimo menas. Ir tas pasakojimas yra nevienalytis, susidedantis iš semantinių, morfologinių, materialinių, technologinių ir daugelio kitokių elementų. Mes siekiame eksperimentuoti su naujomis technologijomis bei medžiagomis ir tyrinėti jų poveikį kasdieniniams objektams. Kuo aiškesnė istorija, tuo žmonės ją geriau supranta. Kuo ji labiau stebina, tuo geriau įsimena. Ir, pagaliau, kuo daugiau žmonės šypsosi, tuo labiau jiems patinka!“

Sukurti produktai
/ 13

Danų dizaineris Hee Welling 2003 m. baigė Karališkąją akademiją ir specializuojasi projektuodamas baldų dizainą. Iš karto baigęs mokslus jis įkūrė Hee Welling dizaino studiją Kopenhagoje. Jo sukurti produktai išsiskiria giliai įsišaknijusiomis skandinaviško dizaino tradicijomis – paprastumu, funkcionalumu ir rafinuotumu. Forma ir funkcija – du svarbūs jo darbų atraminiai taškai. Dizainerio darbai buvo eksponuojami Kelno, Londono, Niujorko, Milano, Singapūro, Stokholmo ir Tokijo baldų parodose. Garsiausias jo produktai – „Hee“ serija: valgomojo, baro, poilsio kėdės, taip pat ypač plati ir universali AAC baldų serija. 

"Kiekviena detalė turi turėti prasmę ir aiškią vizualinę išraišką, atskleidžiančią kiekvieno objekto esmę ir pabrėžiančią stiprų ir unikalų kiekvieno dizaino gaminio identitetą. Mano kūrybos pagrindas - pagarba ir sąsaja su mūsų šaknimis - skandinavų dizaino tradicija." 

Sukurti produktai
/ 13

Stefan Diez – vokiečių dizaineris, 2003 m. įkūręs savo studiją Miunchene. Ne vienas jo sukurtas produktas yra pelnęs įvairių apdovanojimų, tarp jų ir iF Gold bei Red Dot. Kruopštus kūrėjas ir idėjų generatorius, siekiantis išgryninti tikrąsias funkcines daiktų savybes Stefan yra įsitikinęs, jog ateities dizainas turėtų būti kokybiškas, neskaičiuojantis laiko, džiuginantis ir ateities kartas. Specialiai danų gamintojui Hay dizaineris yra sukūręs NEW ORDER lentynų sistemą ir stalų sistemą.   

Clara Von Zweigbergk

Švedų grafikos dizainerė  Clara von Zweigbergk turi didelę patirtį tiek reklamos srityje, tiek daugialypėje dizaino sferoje. Jos darbai ne kartą pelnė tarptautinį pripažinimą ir laimėjo nemažai dizaino apdovanojimų. Zweigbergk kūrybai būdingas paprastumas, pusiausvyra ir išskirtinai geras spalvos suvokimas.

Clara Von Zweigbergk
Clara Von Zweigbergk
Corinna Warm

Dizainerei labai svarbu funkcionalumas ir kokybė, ilgaamžiškumas bei išliekamoji vertė. 

Corinna Warm
Corinna Warm
Michael Bihain
Michael Bihain
Michael Bihain

Švedų grafikos dizainerė  Clara von Zweigbergk turi didelę patirtį tiek reklamos srityje, tiek daugialypėje dizaino sferoje. Jos darbai ne kartą pelnė tarptautinį pripažinimą ir laimėjo nemažai dizaino apdovanojimų. Zweigbergk kūrybai būdingas paprastumas, pusiausvyra ir išskirtinai geras spalvos suvokimas.

Berlyne gimusi dizainerė Corinna Warm (g. 1978 m.) grožį randa paprastose, natūraliose medžiagose ir formose. Tačiau, nepaisant paprastumo, jos sukurti produktai neretai atskleidžia netikėtas savybes: paslėptas stalčius tampa papildomu darbo paviršiumi, o atidžiau įsižiūrėjus paaiškėja, kad stalas iš tiesų yra... dubuo! Dizainerės sukurti produktai – novatoriški ir estetiški, o to priežastis galbūt yra tai, jog ji nedirba prie kompiuterio, kaip daugelis dizainerių, bet kuria savo produktus bendraudama tiesiogiai su meistrais. Dizainerei labai svarbu funkcionalumas ir kokybė, ilgaamžiškumas bei išliekamoji vertė. 

Pasimokęs įvairių, t.t. ir staliaus, amatų, Michael Bihain pradėjo studijuoti interjero dizainą St. Luc institute Liege ir Hullo universitete. Baigęs studijas jis Londone atidarė savo studiją „BihainProd“. Šiuo metu  dirba su įvairiais baldų ir aksesuarų gamintojais. 2007 m. Michaelo sukurta kėdė „Mosquito“ buvo nominuota Milano „Design report“ apdovanojimui, taip pat jis gavo „Coup d'Eclat“ kultūros premiją, kartu su belgų dizaineriu Cédric Callewaert laimėjo „ParckDesign“ konkursą, dizainerio darbai nuolat eksponuojami tarptautinėse parodose.

Katrin Olina

Magiška, didinga, įkvėpta gamtos – taip apibūdinamas dizainerės Katrin Olinos stiliaus braižas. 

Katrin Olina
Katrin Olina
Michael Young
Michael Young
Michael Young
Yngve Ekström
Yngve Ekström
Yngve Ekström

Islandijoje gimusi Katrin Olina studijavo pramoninį dizainą Paryžiuje, vėliau dirbo Philippe Starcke studijoje Paryžiuje ir Ross Lovegrove Londone. Nuo tada ji daugiausia dirbo kaip iliustratorė grafikos ir pramoninio dizaino, taip pat  mados, interjero, spaudos ir animacijos srityse.

Magiška, didinga, įkvėpta gamtos – taip apibūdinamas dizainerės Katrin Olinos stiliaus braižas. Jos sukurti daiktai turi unikalų vizualinį ryšį, susiejantį realybę ir pasąmonę. Jos kuriamuose vaizdiniuose gyvena tikros ir išgalvotos būtybės, iš asmeninių patirčių atėję simboliniai vaizdiniai

Didžiojoje Britanijoje gimęs ir Honkonge įsikūręs dizaineris Michael Young (g. 1966 m.) per savo daugiau nei 15 metų karjerą tapo viena žinomiausių savo srities figūrų. Jis kuria techniškai tikslius, bet visada šiek tiek humoristiškus baldus bei aksesuarus. Jo darbų unikalumas atsiskleidžia dėl nuolat keliamų klausimų apie mūsų įpročius ir tipinius dalykus, taip pat – dėl aistros naujoms technologijoms. Tai nuvedė jį į Aziją – čia laužant gana riboto jų požiūrio stereotipus ir diegiant naujas technologijas, dizaineriui pavyksta be didelio vargo derinti rytų ir vakarų filosofijas, praeitį ir dabartį, daryti pramonę „linksmesnę“. Dėl to jis dažnai laikomas prieštaringu. 

Yngve Ekström gimė 1913 m. Smålande, kur veikė seniausia šalies  baldų gamykla. Čia jis pradėjo  dirbti nuo 13 metų, tai padėjo išugdyti unikalų talentą dirbti su medžiu. Pokario metais su kolegomis Aalto, Mathsson, Jacobsen ir Kjaerholm, jis įsiliejo į visame pasaulyje žinomą „Scandinavian Modern“ judėjimą. Jo baldai yra pristatomi daugelyje kolekcijų, įskaitant „Victoria & Albert“ muziejų, Londone. Yngve Ekström turėjo savo asmeninį, išskirtinį stilių, dėl kurio daug jo sukurtų modelių išliko aktualūs ir gaminami iki šiol.  

Claesson Koivisto Rune

„Claesson Koivisto Rune“ yra viena garsiausių Skandinavijos dizaino ir architektūros studijų. 

Claesson Koivisto Rune
Claesson Koivisto Rune
GamFratesi

danų architektė Stine Gam ir italų architektas Enrico Fratesi

GamFratesi
GamFratesi
Edward Barber ir Jay Osgerby

Edward Barber ir Jay Osgerby darbai išsiskiria laisvės eksperimentuoti dvasia ir aukštu konteksto supratimu bei pasitelktomis pažangiomis technologijomis. 

Edward Barber ir Jay Osgerby
Edward Barber ir Jay Osgerby

Claesson Koivisto Rune yra viena garsiausių Skandinavijos dizaino ir architektūros studijų. 1995 m. ją įkūrė Martenas Claessonas, Eero Koivisto ir Ola Rune. Savo veiklą pradėję kaip architektūros biuras, šiandien jie dirba tiek su architektūros, tiek ir su dizaino projektais. Svarbiausiųjų darbų būryje Sfera pastatas Kiote, Operakällaren Gourmet restorano Stokholme interjeras, taip pat produktai, sukurti tokiems gamintojams kaip Iittala, Swedese, Muuto, David Design ir Cappellini.
Įvertinti įvairiais dizaino apdovanojimais, Claesson Koivisto Rune tapo pirmieji švedų architektai, kurių darbai buvo eksponuojami Venecijos architektūros bienalėje (2004 m.).

GamFratesi studiją 2006 metais įkūrė danų architektė Stine Gam ir italų architektas Enrico Fratesi. Studija įsikūrusi Kopenhagoje. 

GamFratesi dizaino dueto kūrybą inspiruoja tradicijos ir atsinaujinimo samplaika bei eksperimentų kupinas darbas su pasirinkta medžiaga ir technika. Turėdami dviejų skirtingų tradicijų pagrindus, Stine Gam ir Enrico Fratesi savo kūryboje apjungia klasikinės danų baldų gamybos ir meistrystės tradicijas su taip pat klasikiniu italų intelektualiu ir konceptualiu požiūriu. Remiantis šia dviejų kultūrų sąjunga, dizaineriai kuria baldus su didele pagarba tradicijai, ir tuo pačiu įterpia unikalų požiūrį, simboliką ar asociacijas.      

"Tradicijos supratimas ir jos studijavimas darbuose veda link tradicijos plėtotės."

 

Sukurti produktai
/ 14

Edward Barber ir Jay Osgerby darbai išsiskiria laisvės eksperimentuoti dvasia ir aukštu konteksto supratimu bei pasitelktomis pažangiomis technologijomis.
1996-aisiais, po architektūros studijų Karališkoje Menų Mokykloje Londone, buvę bendramoksliai įkuria studiją, kurioje šiandien jau sukurta daugybė išskirtinio dizaino gaminių, pelniusių gausybę apdovanojimų, įvairių instaliacijų, bendradarbiaujama su garsiais pasaulyje prekiniais ženklais Vitra, Knoll, Dedon, Swedese, B&B Italia ir k.t.

Edward Barber ir Jay Osger­by kiekvienas pelnė titulą "Royal Designer for Industry (RDI)".

 

 

Roger Persson
Roger Persson
Roger Persson
Barba Corsini

vienas ryškiausių architektų funkcionalistų

Barba Corsini
Barba Corsini
Jacques Adnet

architektas ir dizaineris, geriausiai žinomas dėl art deco stiliaus modernistinių produktų, laikomų prancūzų modernizmo epochos dizaino ikonomis.

Jacques Adnet
Jacques Adnet

Roger Persson – švedų kilmės dizaineris. 2000 m. jis pabaigė Gioteburgo universitetą, pramoninio dizaino specialybę, o 2009 čia įsteigė ir savo vardo dizaino studiją. Pagrindiniai studijos darbai apima baldų bei apšvietimo dizainą, tačiau retkarčiais į kuriamų objektų spektrą įtraukiami ir elektronikos prietaisai, žaislai bei kiti kasdienio naudojimo objektai. Pagrindinis Roger kūrybos akcentas – žaismas linijomis bei linkiais. 

Barba Corsini (1916-2008 m.) buvo vienas ryškiausių architektų funkcionalistų, laimėjęs tarptautinį prizą už garsiojo Barselonos pastato „La Pedrera“ dalies erdvių architektūrą ir dizainą. Corsini didelę įtaką padarė vokiečių architektas Mies van der Rohe ir amerikietis architektas Frank Lloyd Wright. Taip pat jis jautė bendrumą su Suomijos architektūra, kuri, jo nuomone, iš visos Europos išsiskiria savo „galingu paprastumu“.

Posakis „galingasis paprastumas", ko gero, geriausiai atskleidžia Corsini dizaino stilių ir jo sukurtą „Pedrera“ seriją.
1955 m. Corsini renovavo garsiojo ispanų modernisto Antonio Gaudi pastato „La Pedrera“ palėpę ir projektavo joje „loftus“. Šviestuvai „Pedrera“ buvo projektuoti specialiai šioms erdvėms – tiek klasikinės, tiek modernios stilistikos. 

Jacques Adnet (1900 - 1984) buvo architektas ir dizaineris, geriausiai žinomas dėl art deco stiliaus modernistinių produktų, laikomų prancūzų modernizmo epochos dizaino ikonomis.
Kartu su dvyniu broliu Jean įkūrė įmonę „J. J. Adnet“.  Jis dirbo ir eksperimentavo su sudėtingomis medžio rūšimis ir chromuotu metalu, mėgo įterpti į objektus veidrodžio, odos, pergamento, tamsinto stiklo fragmentų. Jacques Adnet mirė 1984 metais, palikęs daugybę dizaino objektų, kurie ir šiandien vis dar yra modernūs.

Robert Dudley Best
Robert Dudley Best
Robert Dudley Best
Anderssen & Voll

Torbjørn Anderssen ir Espen Voll vienas ryškiausių ir sėkmingiausių šių dienų Norvegijos dizainerių duetas, dirbantis su įvairiomis dizaino sritimis, specialiazuojasi interjero dizaino objektų kūrime, visada yra jautrūs kultūrinėms ir rinkos įtakoms, taiko šias žinias kurdami novatoriškus ir geidžiamus dizaino objektus. Už savo darbus yra gavę šiuos apdovanojimus: “Wallpaper Award”, “Red Dot Award”, “IF Award” ir “Honorary Award” už geriausią Norvegijos Dizainą.

Anderssen & Voll
Anderssen & Voll
Louise Campbell
Louise Campbell
Louise Campbell

Robert Dudley Best (1892-1984 m.) buvo didžiausios pasaulio šviestuvų gamyklos, įkurtos 1840 m. Birmingeme, paveldėtojas. Nepaisant šlovingos gamyklos istorijos, Best jautė, kad čia gaminamų šviestuvų dizainas pasenęs. 1925 m. jis apsilankė tarptautinėje Moderniojo dizaino parodoje Paryžiuje ir įkvėptas to, ką pamatė, pradėjo studijuoti industrinį dizainą Paryžiuje ir Diuseldorfe. Studijuodamas Best artimai susidraugavo su Walter Gropius, Bauhauso judėjimo įkūrėju. Tuo metu, įkvėptas Bauhauso eros, jis ir padarė pirmuosius eskizus, iš kurių vėliau išsirutuliojo įspūdingas „Bestlite“ šviestuvų dizainas. 

Praeityje priklausę dizainerių trio „Norway Says“, Torbjørn Anderssen ( gimęs 1976 m. ) bei Espen Voll ( gimęs 1965 m. ) - vienas ryškiausių ir sėkmingiausių šių dienų Norvegijos dizainerių duetas.

Užaugę kūrybiškoje aplinkoje, dizaineriai studijavo, atitinkamai, Bergeno meno ir dizaino akademijoje bei  Oslo nacionalinėje meno akademijoje. 2009-aisiais kartu įsteigė dizaino studiją „Anderssen & Voll“, kurios tikslas – kūrybiniai baldų, tekstilės bei apšvietimo dizaino sprendimai.

Gerai išmanantys kultūrinį, geografinį bei ekonominį Europos kontekstą, į dizainą žvelgia inovatyviai ir šiuolaikiškai. Už savo darbus yra gavę šiuos apdovanojimus: “Wallpaper Award”, “Red Dot Award”, “IF Award” ir “Honorary Award” už geriausią Norvegijos Dizainą.

Sukurti produktai
/ 14

Louise Campbell yra baldų bei apšvietimo dizainerė. 1996 m. ji įkūrė savo vardo dizainos studiją Kopenhagoje, kuri veikia ir iki šiol. Savo darbais Louise drąsiai eksperimentuoja su objektų forma, naujomis technologijomis ir aktyviai dalyvauja perrašant šiuolaikinio danų dizaino istoriją. Jos veikla remiasi dviem pagrindiniais principais: kiekvienas sprendimas turi turėti aiškų pagrindą" bei viskas yra įmanoma, kol nėra įrodoma priešingai".
Louise Campbell produktai – žaismingi bei eksperimentiniai, atskleidžiantys naujas ne tik kasdienių daiktų, bet ir medžiagų bei gamybos procesų idėjas. 

Ibon Arrizabalaga

Elegancija ir paprastumas yra pagrindiniai Ibon Arrizabalaga dizaino bruožai.

Ibon Arrizabalaga
Ibon Arrizabalaga
Angel Martí & Enrique Delamo

Jų projektuojami baldai išsiskiria išskirtiniu estetikos ir funkcijos žavesiu, nuotaikinga konstrukcija ir universaliomis panaudojimo galimybėmis. 

Angel Martí & Enrique Delamo
Angel Martí & Enrique Delamo
Jean Louis Iratzoki

Jo sukurti darbai išsiskiria savitu charakteriu, yra nepavaldaus laikui dizaino ir turi išliekamąją vertę.

Jean Louis Iratzoki
Jean Louis Iratzoki

Baigęs studijas Barselonos Massana dizaino mokykloje, Ibon Arrizabalaga prisijungė prie automobilių SEAT dizainerių ir modeliuotojų komandos Vokietijoje. 1998 pradėjo dirbti „Treku“ dizaineriu ir tapo komandos, atsakingos už kompanijos gaminių dizaino vystymą, nariu. Tobulumas, elegancija ir paprastumas yra pagrindiniai Ibon Arrizabalaga dizaino bruožai.

Mados dizaino išsilavinimą turintis Enrique Delamo ir industrijos dizaineris Angel Martí bendradarbiauja su pasaulyje žinomais gamintojas „Ziru“, „Andrew World“, „Uno Design“, „Fambuena“, o nuo 2010 m. kuria taip pat ir „Treku“. Jų projektuojami baldai išsiskiria išskirtiniu estetikos ir funkcijos žavesiu, nuotaikinga konstrukcija ir universaliomis panaudojimo galimybėmis. 

Autentiką vertinantis labiau nei asmenines pretenzijas dizaineris Jean Louis Iratzoki dizaino pasaulyje turi neginčijamą autoritetą. Jo sukurti darbai išsiskiria savitu charakteriu, yra nepavaldaus laikui dizaino ir turi išliekamąją vertę. Savo pirmąją studiją Baskų krašte jis atidarė 1998 m. ir nuo tada dirba ir kuria Prancūzijos, Ispanijos ir Portugalijos gamintojams, ne kartą yra pelnęs įvairių dizaino apdovanojimų. 

Cecilie Manz
Cecilie Manz
Cecilie Manz
Luca Nichetto
Luca Nichetto
Luca Nichetto
Nendo

Oki Sato - "Nendo" dizaino studijos įkūrėjas. Jo kūryba aprėpia ne tik baldų dizainą, bet ir grafikos darbus, meno instaliacijas ir architektūrą. Skuptūrišką požiūrį į kūrybą ir gebėjimą dirbti su skirtingomis medžiagomis bei technikomis puikiai atspindi ir pačios studijos pavadinimas, japonų kalba reiškiantis "modilinas".

Oki Sato Gimė Toronte, Kanadoje, vėliau persikėlė į Tokiją, kur baigė architektūros magistro studijas Vasedos universitete. 2002 m. įkūrė "Nendo" studiją, o šiandieną "Nendo" darbai  pripažįstami visame pasaulyje ir yra pelnę daugybę svarių apdovanojimų, tarp kurių "Dezzen", "Wallpaper", "Red Dot Design Awards".

Nendo
Nendo

Cecilie Manz darbai baldų, stiklo, apšvietimo ir keramikos srityse yra pripažinti tarptautiniu mastu, jie parduodami ir eksponuojami visame pasaulyje. Dizainerė yra baigusi studijas Danijos dailės akademijoje bei Helsinkio meno ir dizaino universitete. Savo dizaino studiją ji įkūrė 1998 metais Kopenhagoje, nuo to laiko jau yra pelniusi daugybę apdovanojimų, tarp kurių ir prestižinis Danijos karališkosios poros kultūros apdovanojimas The Crown Prince Couples Cultural Award

"Mūsų kasdienybė pilna trumpų išskirtinių "!" momentų, kurių mes nepastebime, o pastebėję nesureikšminame.

Mes tikime, kad šie "!" momentai labai praturtina mūsų gyvenimą.

Mūsų siekis- kad žmonės, susidurdami su Nendo kūriniais, intuityviai jaustų šiuos "!" momentus.

Toks mūsų tikslas."