Žaliasis MUUTO pareiškimas: FIBER CHAIR kolekcija iš perdirbto plastiko

Ikoniškas dizainas – nauja perspektyva. Siekdamai sumažinti gamyboje naudojamų pirmapradžių išteklių kiekį, Muuto imasi konkrečių žingsnių ir pradeda nuo vieno populiariausių savo produktų – kolekcijos FIBER CHAIR.


FIBER ARMCHAIR, dizainas Iskos-Berlin

Pirmieji šios serijos kėdžių modeliai buvo pristatyti 2014 m., o jos kūrėjai – žavingieji Iskos-Berlin. Boriso Berlin ir Aleksejaus Iskos teigimu FIBER gimė iš noro naujai pažvelgti į archetipinės kėdės dizainą bei atrasti inovatyvius išraiškos būdus jai įgyvendinti: Viena iš sudėtingiausių ir tauriausių dizaino disciplinos užduočių – kurti paprastus, funckionalius, beveik įprastinius objektus, tačiau apdovanoti juos stipria asmenybe, išskirtiniu charakteriu, – paaiškina dizaineriai. Sukurdami FIBER CHAIR mes siekėme įgyvendinti būtent tai. Aiški, skulptūriška forma ir kompromisų nepripažįstantis komfortas. Ikoniškas siluetas, išgaunamas švelnių, gaubiančių linkių bei inovatyvių medžiagų dėka, kėdei dovanoja aiškų identitetą bei subtilią išraišką.

 
FIBER ARMCHAIR ir FIBER SIDE CHAIR, dizainas Iskos-Berlin

Naujo leidimo FIBER kolekcijos gamybai naudojamas plastikas, perdirbtas iš gamybinių atliekų, sukuriamų akinių rėmelių pramonės. Kadangi perdirbtas plastikas pasižymi žemesne patvarumo klase, Muuto sukūrė optimalią formulę, įvertinančią maksimalų perdirbtos medžiagos kiekį nekompromituojant gaminio kokybės ir ilgaamžiškumo: 80% perdirbto plastiko,  14% pirmapradžio plastiko ir 6% dažų pigmento. Tokiu būdu vien per 2022 m. Muuto planuoja sutaupyti net 50 tonų pirmapradžio plastiko.


FIBER ARMCHAIR, dizainas Iskos-Berlin

Dirbdami Muuto mes nuolatos kvestionuojame esamus gamybos metodus ir dairomės naujų skandinaviško dizaino perspektyvų, – paaiškina kompanijos atsotvas, –  Naujoji FIBER ARMCHAIR ir FIBER SIDE CHAIR versija, pagaminta naudojant perdirbtą plastiką – tai mūsų sau patiems iškelto iššūkio rezultatas. Iššūkio sukurti baldą, kuris būtų ne tik patikimai tvirtas, atlaikytų kasdienį aktyvų naudojimą, reprezentuotų išskirtinę Muuto spalvų paletę, bet ir būtų pagamintas iš perdirbtų žaliavų.

 
FIBER ARMCHAIR ir FIBER SIDE CHAIR, dizainas Iskos-Berlin

Ne mažiau svarbus kriterijus, kuriant naująją FIBER CHAIR versiją, tapo ir taktiliškumo savybių išlaikymas. Papildytas natūralios medienos plaušeliais, perdirbtas plastikas įgyja faktūrinio gylio, jį malonu liesti, jis švelniai ir jaukiai glunda prie odos bet kurioje temperatūroje. Subtili Muuto spalvų paletė diversifikuoja naujosios FIBER CHAIR dizainą ir suteikia jam galimybę papildyti įvairiausios stilistikos interjerus. Unikalios struktūros matinis paviršius siūlomas juodos, prigesintos žalios Dusty Green, pilkos, baltos ir ochros atspalvių.

 
FIBER ARMCHAIR ir FIBER SIDE CHAIR, dizainas Iskos-Berlin

Daugiau informacijos apie nuostabias Muuto naujienas rasite čią.
// Kviečiame domėtis ir atrasti!