&Tradition ruduo 2022: pojūčių kuriama interjero visuma

Ar pamatyti reiškia patirti?
Vos kelioms minutėms užmerkę akis netrunkame pastebėti jog informacija iš aplinkos mus pasiekia ir kitais būdais. Lytėjimas, klausa, uoslė – ne mažiau svarbūs pojūčiai, įtakojantys emocinę savijautą, padedantys suvokti ir įvertinti mus supantį pasaulį. Ir atvirkščiai. Aplinka, teigiamai veikianti platesnį mūsų pojūčių spektrą, prabyla suvokiama kalba, užsimezgusiame dialoge gimsta ramybė, jaukumas ir galimybė tiesiog būti savimi.


&Tradition rudens naujienos

Siekdami kurti darnią interjero visumą &Tradition dėmesį sutelkia į objektų savybes, slypinčias giliau ir toliau nei tik išvaizda. Medžiagiškumas, reljefas, linijų bei kampų kuriamos erdvės erdvėje – yapatybės, kurias galima ne tik matyti, tačiau ir patirti. Taip sluoksnis po sluoksnio, pasitelkę žmogiškųjų juslių puokštę ir dizainą, &Tradition konstruoja daugialypę, kasdienį gyvenimą praturtinančią aplinką.

  
X HM10, dizainas Hvidt & Mølgaard

Viena iš brandžiausių &Tradition rudens naujienų – ikoniškoji Hvidt & Mølgaard X LOUNGE CHAIR. Originaliai sukurta 1959 m. X demonstruoja techniškai ir estetiškai daugiasluoksnę asmenybę. Funkcija, forma, idėja ir materija – visi šie komponentai pastebimai veikia vienas kitą, glaudūs ryšiai augina įtampa, kelia emocines audras, atveria duris nežinomybei. Sprogimas! Tobulos pusiausvyros taške nutyla diskusija, atslūgsta kvapą užėmusių jausmų našta, kiekvienas dizaino elementas atranda savąją vietą, stoja harmonija bei tvarka. Nei pridėsi, nei atimsi. Tiksliai tiek, kiek ir turi būti, lyg iškalbingai minimalistinį X dizainą būtų padiktavusi pati gamta.


Sofa INLAND AV22, dizainas Anderssen & Voll

Kita ne mažiau erdvę virpinanti &Tradition naujiena – dizainerių Torbjørn Anderssen ir Espen Voll darbas, INLAND sofa. Siekdami interjere apgyvendinti ne tik itin patogų, tačiau ir architektūrai būdingomis  savybėmis išsiskiriantį minkštąjį baldą, dizaineriai įkvėpimo ieškojo patyriminiame lygmenyje. Erdvi, įgilinta sėdimoji dalis bei aukštesni porankiai suteikia komfortišką atramą, primena jausmus, kuriuos išgyvename lietingą dieną įėję į pastato vidų: saugumas ir ramybė. Stilistiškai dizainą papildo minimali plieno kojelė, kurianti įspūdingą tūrių kontrastą.

 
Stalelis TUNG JA3, dizainas John Astbury

O kaip forma veikia jausmus? Progresyvus britų dizaineris John Astbury pasiūlo paveikiai atrodančią interpretaciją skulptūriško šoninio stalelio tema: „Mano siekis buvo adaptuoti stambius elementus, suteikti jiems aptakias formas ir vizualiai lengvą išraišką, – TUNG dizainą pristato John Astbury, – blizgiame paviršiuje atsispindinti šviesa akcentuoja plastiškas linijas, esamuoju laiku kuria vizualios dramos efektą." Gaminami iš dažyto MDF TUNG staleliai siūlomi dviejų išraiškingų spalvų ir vieno dydžio.


Stalinis šviestuvas HERMAN SHY3, dizainas Signe Hytte

Šviesos įtaka kuriant pozityvią atmosferą erdvėje neginčijama, o ypač tamsiuoju metų laiku. Elegantiškas, minimalus HERMAN išlaiko dizainerei Signe Hytte būdingą stilistiką: išgrynintas minimalus dizainas, demonstruojantis tik esmių esmę ir vizualiai pasakojantis istoriją. Šį karta tai žymaus danų rašytojo, Herman Bang, istorija. Herman Joachim Bang (1857-1912 m.) išsiskyrė unikaliu gyvenimo būdu, aktyviai dalyvavo prisidedant prie Modernaus proveržio judėjimo. Savo kūryboje jis nagrinėjo vienišo, atsiskyrusio žmogaus temą, plėtojo tylios egzistencijos idėjas. Pavadintas žymaus danų rašytojo vardu, stalinis šviestuvas HERMAN atlieka ne tik tiesioginę šviesos šaltinio funkciją, tačiau ir fizinėje formoje apgyvendina iš krikštatėvio paveldėtą socialinę misiją – savo šviesą nukreipti į ten, kur visuomenė akis galbūt norėtų nusukti į šalį. 

 
Nešiojamas šviestuvas RAKU SH8, Sebastian Herkner

Raku – japoniškas keramikos degimo būdas, moliniams objektams suteikiantis metalo žvilgesį. RAKU vardu pavadintas nešiojamas šviestuvas taip pat įkūnija šiai technikai būdingus estetinius elementus: minimalumą, individualumą, nuosaikią formą ir blizgų, puikiai šviesą atspindintį paviršių. Rankomis formuojamas keramikinis šviestuvo pagrindas išsiskiria suaižėjusia struktūra, kurią darniai papildo tolygus metalinio gaubto spindesys. Pilnai įkrovus baterija, veikia iki 11 valandų.

&Tradition rudens naujienos jau keliauja į mūsų salonus, o kol laukiame jų atvykstant su visa kolekcija susipažinti galite čia.

SKANDINAVIŠKI
INTERJERAI