Susipažinkite: dizaino studija GamFratesi

GamFratesi studijos pavadinimas tai dviejų vardų junginys. Dviejų ryškių asmenybių: Kopenhagoje užaugusios Stine Gam bei italo Enrico Fratesi, kilusio iš nedidelio Pesaro miestelio Adrijos jūros pakrantėje. Dvi pavardės, vienas garsus sąskambis: GAM – FRA – TĖː – ZIː  
Be tarpelio.

      
GamFratesi sukurta BEETLE kėdžių kolekcija – vienas sėkmingiausių poros projektų. Gamintojas Gubi.

Pora darbe ir asmeniniame gyvenime

Jauni, žavūs ir ambicingi jiedu susipažino 2004 m. studijuodami Italijoje, Ferara universitete. 2006 m. Stine ir Enrico jau kartu atvėrė bendros dizaino studijos duris Kopenhagoje. Skandinavijos sostinė tapo GamFratesi namais. Čia jie jau 15 metų su begaliniu entuziazmu ir kūrybiniu polėkiu puoselėja ne tik įvairius dizaino objektus, bet ir turbūt gražiausią gyvenimo šedevrą – tarpusavio santykius. Partneriai darbe, partneriai ir užvėrus studijos duris, Stine ir Enrico prisipažįsta, jog nėra taip paprasta laikytis nustatytų darbo valandų. Priešingai, diskusijos apie dabarties ar ateities projektus netyla ir keliaujant į jaukius judviejų namus, ir prie vakarienės stalo. „Net ir nebūdami darbe, mes esame kartu. Galimybė neriboti darbo laiko leidžia mums rasti pačius netikėčiausius sprendimus. Tai tarsi slaptasis mūsų ginklas” – paaiškina Enrico. Stine jam pritaria: „Poroje viskas yra artima ir intymu. Mes galime atvirai išsakyti savo nuomonę vienas kitam, drąsiau diskutuoti. Diskusija vyksta nuolatos.”
 

   
GamFratesi studija. Kūrybinis procesas.

Unikali dizaino filosofija

Būtent pokalbiai bei diskusijos žymi visų GamFratesi darbų pradžią. Taip kūrėjai išsigrynina idėjas bei svarbiausias kiekvieno projekto dedamąsias. „Pats savaime produktas neturi jokios prasmės, tai tiesiog skulptūra”, – teigia Enrico. „Mes kuriame produktus, kurie yra kokybiški, asmeniški, komunikuojantys ir mums svarbu jog visi šie trys parametrai veiktų darniai išvien.” Ir iš tiesų, kiekvienas GamFratesi studijoje sukurtas objektas spinduliuoja kokybe. Ji juntama daiktą liečiant, juo naudojantis bei mėgaujantis ilgus metus. Pasitelkę detales, kūrėjai instaliuoja žmogui palankias savybes: komfortą, lenktas, gaubiančias formas, jaukias medžiagas bei spalvas ir jokių aštrių, atbaidančių kampų. Sumanus dizainas ne tik išpildo tiesioginę funkciją, bet ir pasufleruoja varotojui naujus darbo, poilsio ar net bendravimo vektorius. Teigiamos atradimo emocijos kuria prieraišumą, užsimezga ryšys, tokius daiktus žmogus vertina ir nori juos turėti amžinai.

         
MASCULO kolekcijos gimimas. Gamintojas Gubi

Kultūrų sintezė

Žengiantys viena kryptimi, Stine ir Enrico nepamiršta savo kilmės šaknų. Priešingai, puoselėdami GamFratesi  vienybę, pora vertina skirtingas kultūrines patirtis, suformavusias juos kaip asmenybes bei savo srities profesionalus. Praktiškąją, skandinavų ideologiją atstovaujanti Stine – funkcijos bei detalių tobulintoja, o ekstravertas Enrico – idėjų generatorius, koncepcijos meistras. Nesivaikydami stereotipų, dizaneriai visgi pripažįsta, jog kultūriniai skirtumai priverčia sąmoningai susitelkti bei visuomet palikti erdvės kitai nuomonei: „Mes kilę iš skirtingų aplinkų, skiriasi ir mūsų įgyti įgūdžiai, <...> tačiau mūsų santykiai pakylėja viską į kitą lygį.” Atradę stiprybę vienybėje, GamFratesi demonstruoja įstabius komandinio darbo rezultatus ir negrįžtamai transformuoja skandinavų dizaino sąvokas. Jų darbai išsiskiria aistra, inovacijomis, kūrybiniu polėkiu bei nepriekaištingu atlikimu. 
Dviguba galia.
Be tarpelio.

        
Baldai sukurti gamintojui Hay: DORSO šeima, TULOU ir SILHOUETTE sofa

// Daugiau nuostabių GamFratesi sukurtų gaminių rasite čia. Kviečiame domėtis ir atrasti!


Stine Gam ir Enrico Fratesi