Skagerak by Fritz Hansen – su pagarba žmogui ir žemei


PELAGUS lauko ir vidaus baldų kolekcija, dizainas Note Design Studio

Apie

Skagerak – tarptautinė dizaino kompanija, įsteigta 1976 m. Danijoje. Išsiskirianti įspūdinga gaminių kokybe bei subtilia estetika, Skagerak kuria visiems, vertinantiems iš kartos į kartą perduodamus baldus bei interjero aksesuarus. Meistriškai įgyvendinta šiaurietiška estetika ir jaukus minimalizmas, įkvepiantys mąstyti ir gyventi gamtos diktuojamu ritmu.


Skagerak by Fritz Hansen

Nuo 2022 m. lapkričio mėn. Skagerak prekinį ženklą įsigijo ikoniškoji danų dizaino Meka – Fritz Hansen. Vertybiniu ir estetiniu pagrindu natūraliai tinkančios viena kitai, kompanijos siekia su dar didesne jėga populiarinti autentišką skandinavų dizainą, puoselėti tradicijomis grįstas medžio apdirbimo technikas ir laiko neskaičiuojančias vertybes.

Dizainas

Ar forma sako tiesą? 
Ar tai estetiška? 
Ar sąžiningai naudojami ištekliai? 
Ar sendamas objektas išlaikys savo vertę?

 
GEORG STOOL, dizainas Chris Liljenberg Halstrøm ir HVEN ARMCHAIR, dizainas Anton Björsing

Kontrolinių klausimų ketureilis nuolat sklando Skagerak Design kūrybininkų galvose. Siekdami kurti kartas įkvepiantį dizainą, Skagerak bendradarbiauja su įvairiais dizaineriais, savo srities profesionalais, išsiskiriančiais tvariu požiūriu į naudojamas medžiagas, vertinančiais meistrystę bei funkcionalumą.


DRACHMANN BENCH, dizainas Bernt Santesson


Daugiau nei 40 metų Skagerak gamina aukščiausios kokybės medinius baldus bei aksesuarus, kurie žavi nepaisant jų amžiaus, madų vėjų ar geografijos. 1982 m. sukurtas, populiarus ir šiandien DRACHMANN kolekcijos suolelis tik įrodo, kad parinkus tinkamas medžiagas estetinė daikto vertė išlieka ilgus metus.

 
VESTER CHAIR, dizainas Chris Liljenberg Halstrøm ir MAISSI BENCH, dizainas Kaksikko | Wesley Walters & Salla Luhtasela

Minimalus, žemiškas, alsuojantis skandinaviškuoju grynumu – Skagerak prekinis ženklas kasdienį gyvenimą puošia natūralaus medžio grožiu. Skagerak  gaminius malonu liesti, jais be galo paprasta ir gera naudotis, o jų sekama istorija iš tiesų yra ir apie mus pačius: siekiančius ramybės bei patogumo, o iš tiesų besiilginčius naujų patirčių ir greitesnio širdies plakimo.

Atsakomybė

Ypatingą dėmesį Skagerak skiria ir gamyboje naudojamoms medžiagoms bei tvarumui. Nuo 2010 m. kompanija dirba vadovaudamasis UN Global Compact standartu, nuo 2003 m. FSC™, o nuo  2017 m. ir B Corp sertifikatu. FSC™ sertifikatas užtikrina atsakingą miškų kirtimą bei rūpinasi tai atliekančių darbininkų gerove. Tekstilės pramonėje naudojami Oeko-Tex® sertifikatai reguliuoja šios srities sąžiningą veiklą ir užtikrina, jog medvilnės gamybos procese nėra naudojami kenksmingi chemikalai. Siekiant įgyvendinti aukščiausius kokybės standartus, visi Skagerak produktai gaminami išskirtinai tik Danijoje.

Visiems Skagerak produktams yra suteikiama 5 metų garantija, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad praėjus šiam terminui, baigiasi ir produkto galiojimo laikas ar gamintojo rūpestis. Anaiptol, Skagerak skiria didelį dėmesį ir skatina teisingą natūralaus medžio gaminių priežiūrą, siūlo įvairias priemones bei pakaitines baldų dalis tam, kad Skagerak vardu pažymėti daiktai neštų džiaugsmą ir kurtų pridėtinę vertę kasdien iš metų į metus.


Skagerak Reclassic

Gamintojas taip pat siūlo originalias produktų įsigijimo alternatyvas: Reclassic bei Rent. Reclassic vienija įvairiose fotosesijose, reklaminiuose projektuose, ekspozicijoje ar privačiuose namuose naudotus Skagerak lauko ir vidaus baldus. Atnaujinti su meile ir atidumu šie baldai yra pasiruošę antram gyvenimui. Skagerak Rent platforma siūlo galimybę nuomotis lauko ir vidaus baldus. Pasibaigus laikinai globai baldai gali būti grąžinami gamintojui arba išperkami.

Lauko erdvės

Ypatingas dėmesys Skagerak nuolatinėje kolekcijoje yra skiriamas lauko erdvėms. Ir visai nesvarbu, ar gyvenate saulės numylėtoje Australijoje, ar debesų patalais nuklotoje Lietuvoje – Skagerak siūlomi lauko baldai skatina atviru oru mėgautis visais metų laikais. Gaminami iš cheminėmis medžiagomis neapdorotos tikmedžio medienos, šie baldai pasižymi išskirtiniu patvarumu. Gausi natūraliais aliejais tikmedžio mediena yra tarsi natūraliai impregnuota, todėl išlieka pakankamai lanksti, netrūkinėja ir neaižėja. Laikui bėgant baldų paviršius įgauna sidabriškai pilką atspalvį, pasidengia natūralia patina, tačiau pati mediena išlieka be galo tvirta, jos nepažeidžia nei drėgmė, nei saulė ar vėjas.

 
SELANDIA ARMCHAIR, dizainas Anders & Lars Hegelund ir PLANK kolekcija, dizainas Aurélien Barbry

Dėmesio vertos ir Skagerak naudojamos minkštosios medžiagos bei tekstilė. Oeko-Tex® sertifikuoti drėgmei ir purvui atsparūs audiniai bei ypač greitai džiūstantis porolonas. Tad jei dėl ypatingai gausių kritulių pagalvėlės visgi peršlampa – ją išdžiovinti be galo paprasta, tereikia pastatyti statmenai ir drėgmė efektyviai pasišalina pati.

//

Pavasaris jau sklando ore, tad kviečiame plačiau atverti langus ir mėgautis gaiviomis dizaino naujienomis. 
Skagerak by Fritz Hansen produktai jau greitai pasieks ir mūsų salonus, o pirmoji pažintis – skiltyje N A U J A.

SKANDINAVIŠKI INTERJERAI