HAY ruduo 2022: gaivūs dizaino vėjų gūsiai

Dar ir dar kartą Hay dizaino idėjos stebina kūrybine drąsa, išlaikyta estetika bei nepriekaištinga funkcija. Lyg gaivus rudeninio vėjo gūsis, Hay dizaino visata suvirpina išraiškinga spalvų bei formų gausa, tobulai derančia su šiuolaikišku minimalizmu. Ir šis minimalizmas visiškai neprimena stereotipiško vis dar horizonte šmėžuojančio skandinavų dizaino įvaizdžio, priešingai, Hay naujienos demonstruoja išraiškingą charakterį, pasiūlo begales pasirinkimų ir erdvės autentiškam individualumui.

 
PASTIS kolekcija, dizainas Julien Renault

Viena iš ryškiausiai spindinčių Hay naujienų – prancūzų dizainerio Julien Renault kėdžių ir stalų kolekcija PASTIS. Sukurta pirmojo karantino metu, ši serija tai odė bendravimui, šurmuliuojančioms kavinėms bei socialiai aktyviam šiuolaikinio miestiečio gyvenimui. Nostalgijos kupiną žvilgsnį kreipdamas į ištuštėjusias gatves, Julien nusprendė sukurti baldus, kurie intuityviai kviestų prisėsti, pabūti kartu, paplepėti, pasidalinti mintimis ir galbūt net išlenkti taurelę Pastis ( Pastis – anyžių skonio likeris, aperityvas, ypač mėgiamas Prancūzijos pietuose). PASTIS kolekcija taip pat išsiskiria sodria galimų spalvų gama, itin tvirta ir stabilia konstrukcija, bei laiko neskaičiuojančiu, gerai apgalvotu dizainu, tinkančiu tiek namų, tiek ir viešose erdvėse.

 
PIER lentynų sistema, dizainas Ronan & Erwan Bouroullec

Ronan ir Erwan Bouroullec sukurta PIER lentynų sistema alsuoja šiems dizaineriams būdingu taiklumu: tiek minimali estetika, tiek ir pati modulinio baldo funkcija nepriekaištingai pasiekia tikslą, sužavi paprastumu ir džiaugsmingai įkūnija fenomenalaus atradimo momentą: eureka! Kaip ir laivui prisišvartavus į krantą pasipildyti atsargų, o keleiviams pramankštinti kojų, PIER pasiūlo tai, ko reikia kiekvienam. Minimali lentynų sistema suteikia ramybės uostą kasdienybėje besiskleidžiančioms veikloms, įrėmina jos dalyvių autentiškumą, demonstruoja prieraišumą ir padeda kolekcionuoti brangias akimirkas. Pagaminta iš lengvo aliuminio bei patvaraus plieno PIER yra lengvai surenkama, išardoma, modifikuojama, papildoma, auganti bei prisitaikanti. Į kurią prieplauką bepasuktų gyvenimo laivas.

 
COLOUR CABINET kolekcija, dizainas Muller Van Severen

Naujus požiūrio į kasdienę aplinką kampus pasiūlo ir Muller Van Severen sukurta spalvingoji COLOUR CABINET kolekcija. Savita, duetui būdinga estetika akivaizdi kiekviename šios serijos elemente ir tai neabejotinai patraukia dėmesį, kviečia domėtis, įsiklausyti ir susimąstyti: o kaip šis baldas atrodytų mano erdvėje? Kolekciją sudaro įvairių dydžių pastatomos ir pakabinamos spintelės, pagamintos naudojant itin patvarią, FSC sertifikuotą MDF plokštę Valchromat, pasižyminčia tolygia spalva per visą pjūvį. Baldo korpusą papildo plieninio rėmo konstrukcija bei grūdinto, raižyto stiklo detalės.

 
PASSERELLE stalų kolekcija, dizainas Ronan & Erwan Bouroullec

Pasitinkant naujus mokslo metus ypač džiugina ir naujieji Hay atradimai stalų kategorijoje. Įkvėpti Shaker stilistikos ( Shaker furniture – XIX a. siaurame JAV bendruomenių rate išpopuliarėjęs baldų stilius, pasižymėjęs medžio apdirbimo meistrystę, paprasta išvaizda ir kokybe) broliai Ronan ir Erwan Bouroullec sukūrė šiuolaikiniam gyvenimo būdui pritaikytą patikimų ir ilgaamžių stalų kolekciją PASSERELLE. Žavintys nenudailinta estetika, šie stalai siūlomi įvairių dydžių bei funkcinių savybių.

 
PARADE šviestuvai, dizainas Viola Heyn-Johnsen & Jonas Trampedach

Ilgėjantis tamsusis paros laikas, skatina ieškoti atmosferinio apšvietimo sprendimų. O jei šviesos šaltinis dar ir išsiskiria skulptūriška forma – tuomet jis tampa ir išskirtiniu dekoro elementu, nedaloma geros savijautos ir šviesos šaltinio vienybe. Vyro ir žmonos duetas, dizaineriai Viola Heyn-Johnsen ir Jonas Trampedach, PARADE šviestuvų kolekcija skatina leistis į intuityvią šviesos formoje pažinimo kelionę. Unikalus šviestuvo tūris koreliuoja su jo dydžiu, materija bei spalva, leidžia varijuoti šviesos srauto intensyvumu bei keičiant pastatymo kampus atrasti unikalias visų elementų sandraugos savybes. Unikalu, elegantiška ir be galo jauku.

Ir nors šioje skiltyje iš arčiau žvilgtelėjome tik į dalelę Hay pristatomų rudens naujienų, neabejojome, jog Hay rudens vizijos abejingų nepaliks!
// Su visomis Hay naujienomis susipažinti galite čia.