HAY pavasaris 2022: REY COLLECTION

 

Bruno Rey (1935–2019 m.) garsus šveicarų kilmės dizaineris, palikęs gilų įspaudą pasaulinėje dizaino istorijoje. Jo kūryba išsiskyrė to meto dizainui nebūdingomis organiškomis objektų formomis bei plastiškais siluetais, o taip pat išradingais, pačio Bruno sugalvotais, konstrukcijų sprendimais.

 
Hay pavasario 2022 naujiena – REY CHAIR, dizainas Bruno Rey

Vienas žinomiausių šio dizainerio darbų – REY CHAIR. Sukurta 1971 m., ši kėdė besąlygiškai užkariavo žmonių širdis. Skaičiuojama, jog visame pasaulyje REY CHAIR jau yra parduota virš 1.5 milijono vienetų.Ypač populiari Vokietijoje bei Šveicarijoje, ji gana dažnai sutinkama ne tik privačiose namų, bet ir kavinių, biurų ar kitose viešose erdvėse. Būtent šis legendinis kėdės modelis ir paskatino Hay įkūrėjus, Mete ir Rolf Hay, kreiptis į šveicarų prekinį ženklą Dietiker, oficialų RAY CHAIR gamintoją, su pasiūlymu prisidėti prie Bruno Rey palikimo platinimo ir kitose šalyse. Dietiker atstovus sužavėjo Mete ir Rolf vizija, todėl  REY COLLECTION netruko tapti nuolatinės Hay kolekcijos dalimi.


REY COLLECTION, dizainas Bruno Rey

Iš pažiūros simplistinis REY CHAIR siluetas įgyvendinamas inovatyvios Bruno Rey sugalvotos konstrukcijos dėka. Vadinamoji medis-metalas jungtis užtikrina ypatingą medinės kėdės tvirtumą bei stabilumą. Be jokių varžtų. „​Mano manymu REY CHAIR – be galo nuoširdus darbas. Jos konstrukciją sudaro vos kelios detalės, tačiau tų detalių jungimo būdas lemia kėdės tvirtumą, komfortabilumą bei vizualią estetiką, – įžvalgomis pasidalina Rolf Hay. –Įgyvendindami originalų Bruno Rey dizainą, mes šiek tiek pakoregavome sėdėjimo aukštį, tam, kad kėdė dar geriau atitiktų šiuolaikinio konteksto reikalavimus."


Nuostabi REY CHAIR spalvų gama, dizainas Bruno Rey

Įkvėpti nuostabiosios kėdės, Rolf ir Mete į kolekciją įtraukė ir kitus REY CHAIR papildančius objektus: baro ir pusbario aukščio kėdes, taburetę, kavos  stalelį bei valgomojo stalą. „​Pirmą kartą pamačius REY CHAIR, mane sužavėjo jos kokybė ir originalumas, kas mano manymu ir yra esminės gero dizaino savybės. Tačiau REY CHAIR tuo neapsiriboja. Ji taip pat yra ir inovatyvi, funkcionali bei estetiška, o tai jau kalba ne apie šiaip gerą, o tiesiog įstabų jos dizainą", – reziumuoja Rolf. Ir iš tiesų belieka tik džiaugtis, kad dar vienas talentingas praėjusio amžiaus kūrėjas neliko nepastebėtas ir šiuolaikinio žmogaus aplinka gali būti kuriama remiantis laiko išgrynintomis dizaino vertybėmis.

Kviečiame domėtis ir atrasti!

SKANDINAVIŠKI
INTERJERAI