Ankstyvojo pavasario HAY naujienos kviečia į lauką

„Gražus dizaino objektas – kuria panašų efektą kaip pavyzdžiui staiga nušvitusi saulė", – įkvepiančiu palyginimu viename interviu pasidalina Mette Hay, prieš 20 metų kartu su vyru Rolf Hay įkūrusi šiuolaikinio dizaino kompaniją Hay. Ir iš tiesų kiekvieną sezoną stebindami naujomis idėjomis, Hay vėl ir vėl pasiūlo šį tą gaivaus, atliepiančio, tačiau ir tuo pačiu be galo pasiilgto, savo.

 
CRATE kolekcija, dizainas Gerrit Rietveld

Viena iš didžiausią įspūdį paliekančių Hay staigmenų – 1934 m. Gerrit Rietveld sukurta CRATE lauko baldų kolekcija. Norėdamas modernizuoti tuometinius baldus, jų gamybai dizaineris panaudojo medines transportavimo dėžes. Savo amžininkų sukritikuotas dėl pernelyg paprasto dizaino, Rietveld atšovė, kad įsitvirtinusi praktika baldus transportuoti medinėje dėžėje, akivaizdžiai įrodo, jog tokia dėžė yra patvaresnė bei patikimesnė nei kruopščiai pagaminti baldai jos viduje!

 
CRATE kolekcija, dizainas Gerrit Rietveld

Rietveld Originals x Hay atkurta CRATE serija kaip ir originalioji, pasižymi išraiškingu charakteriu, tiksliomis proporcijomis bei architektūriškomis formomis. Šie baldai gaminami iš natūralios pušies medienos, padengtos vandens pagrindo laku, todėl gali būti naudojami tiek viduje, tiek ir lauke. Sukurti kone prieš šimtą metų, CRATE įkūnija ir šiandien esminius gero dizaino kriterijus: komfortas, palanki kaina bei baldo pavidalu siunčiama modernios pasaulėžiūros žinutė.


WEEKDAY baldų šeima, dizainas Hannes & Fritz 

Ambicingas CRATE estetines idėjas papildo ir šiuolaikiškas WEEKDAY stalų ir suolelių dizainas. Noras pakviesti visą būrį žmonių mėgautis bendravimu ir gardžiu maistu visuomeninėse ir privačiose lauko erdvėse, paskatino Hannes & Fritz dizainerių duetą kūrybinį žvilgsnį nukreipti archetipinio familiarumo link. Jų sukurta kolekcija pasiūlo lengvai atpažįstamus, tačiau moderniai konvertuotus dizaino sprendimus, bei šiuolaikiškas medžio apdirbimo detales. Spalvingoji WEEKDAY baldų serija gaminama iš patvariosios, greitai augančios pušies medienos, todėl yra ne tik ilgaamžis, tačiau ir tvarus pasirinkimas.

 
Gaivios BALCONY naujienos, dizainas Ronan & Erwan Bouroullec

Lygiai prieš metus sužibusi Ronan ir Erwan Bouroullec sukurta BALCONY kolekcija, ši pavasarį pradžiugina naujomis funkcinėmis galimybėmis. BALCONY taburetė, pusbario/ baro aukščio kėdė bei įvairūs suoleliai dovanoja dar daugiau laisvės kuriant estetiškas, patvarias ir originalias lauko, terasų ir balkonų erdves. Pritaikyta naudojimui lauke, BALCONY gali tapti originaliu akcentu ir interjere.


Nešiojamieji šviestuvai MOUSQUETON, dizainas Inga Sempé

Pavadintas charakteringu MOUSQUETON (iš prancūzų kalbos – karabinierius) vardu, dizainerės Inga Sempé sukurtas nešiojamasis šviestuvėlis iš tiesų primena narsų alavinį kareivėlį, šaunųjį šviesos ir jaukumo saugotoją. Apie praeitį ir jaukias asociacijas kalbantis šiuolaikine dizaino kalba, MOUSQUETON žavi minimalistiniu charakteriu bei sumaniai integruota funkcija. Centrinė struktūros ašis perauga į praktišką detalę – patogiai pakabinti ar paimti šviestuvą leidžiančią rankenėlę. Gamybai pasirinkta nerūdijančio plieno materija leidžia ne tik efektyviau MOUSQUETON pritaikyti įvairiausiuose kontekstuose, bet ir estetinio charakterio ypatybes. Įkraunamas, todėl laisvai kartu keliauja erdvėje.


Hay pavasaris 2023

//

Gražaus ateinančio pavasario laukimo ir kūrybiškų sprendimų Jūsų lauko erdvėms!
SKANDINAVIŠKI INTERJERAI