Vipp

Vipp – šeimos verslas, kurio istorija prasidėjo 1932 m., kuomet septyniolikmetis Holger Nielsen laimėjo automobilį neturėdamas net vairavimo teisės. Nusprendęs, kad iš transporto priemonės jam menka nauda, Holger ryžosi parduoti laimėtą prizą, o už gautus pinigus įgyvendinti savo svajonę – įsigyti… tekinimo stakles. Ką tik pabaigęs kalvio specialybę, Holger svajojo apie šį amatą bei nuosavas metalo dirbtuves mažame Randers miestelyje, Danijoje. Jam pavyko. Gyvenimas tekėjo įprastine vaga, Holger sukūrė šeimą ir mėgavosi nedidelio miestelio gyvenimu bei mylimu darbu.
Tačiau vieną dieną iš žmonos Marie išgirdęs: „Man reikėtų šiukšlių dėžės salone. Ar padarysi?”, Holger dar kartą, net nenujausdamas, žengė lemtingą žingsnį. Naujasis jo dirbinys tapo tikra kirpyklos pažiba, proveržiu versle ir netgi, kaip parodė ateitis, reikšmingu įvykiu savo būsimų vaikų gyvenime.
1992 m., po Holger Nielsen mirties, šeimos verslą perėmė dukra Jette. Vis dar vieno produkto kompanija Vipp, tuo metu išgyveno ne pačius geriausius laikus. Tad Jette pati savo rankomis ėmėsi visko, kad tik išsaugotų tėčio palikimą. Ji pati gamino išskirtines šiukliadėžes, ji pati viena keliavo po šalį siūlydama jas būsimiems klientams ir tik jos užsispyrimo bei nuoseklaus darbo dėka, kompanija pakilo į neregėtas aukštumas. 2009 m. unikalus Vipp produktas buvo priimtas į nuolatinę MoMA muziejaus kolekciją Niujorke ir tapo oficialia dizaino ikona.
Neįtikėtina, bet šiandien Vipp puoselėja vis dar tos pačios rankos. Jette Egelund bei jos pačios vaikai Kasper ir Sofie, su meile ir atsidavimu nedidelį šeimos verslą išauginę į plataus spektro baldų bei interjero aksesuarų, virtuvių ir net architektūrinių statinių kompaniją, ir toliau siekia tobulybės. Pasisekimą atnešusi Vipp  filosofija ir šiandien išliko nepakitusi: kiekvienas naujas produktas turi būti geresnis ir patvaresnis nei bet kuris kitas produkto analogas. Kaip sakė pats Holger Nielsen: „Geras dizainas – visuomet madingas”.