GamFratesi

Jei dizaineriams Enrico Fratesi ir Stine Gam prisipažintumėte, kad vieną iš jų kurtų daiktų išsirinkote tyliai įsimylėję iš pirmo žvilgsnio, ko gero, pasakytumėte vieną didžiausių komplimentų. Vis dėlto jie greičiausiai pasiūlytų nepamiršti daikto kokybės bei funkcionalumo. Toks kūrybinis požiūris šiems dizaineriams būdingas neatsitiktinai. Stine Gam – danė, Enrico Fratesi – italas. Jie ne tik dizainerių duetas, 2006 metais Kopenhagoje įkūrę dizaino studiją „GamFratesi“, bet ir pora, auginanti du sūnus. Nors jų dažnai klausia, kaip sekasi ir kartu dirbti vienoje studijoje, ir dalintis šeimyniniais rūpesčiais, žymiai dažniau jie sulaukia klausimo apie skandinaviško ir itališko dizaino įtaką savo kūrybai. 

Enrico Fratesi neslepia – jiems tikrai pasisekė, kad atstovauja dvi skirtingas ir stiprias dizaino kultūras, o dabar dirba kaip viena komanda. „Italija ir Danija turi gilias dizaino tradicijas. Mes siekiame derinti abiejų kultūrų įtakas, tačiau dažniausiai tai darome spontaniškai“, – teigė E. Fratesi.
Pasak E. Fratesi, tarp daikto ir vartotojo turi užsimegzti tam tikras ryšys: „Kai daiktą įsimyli, pradedi jį saugoti. Ilgai saugomas daiktas tampa tvaresnis, nes nesinori jo išmesti. Mes niekada negalvojame tik apie kuriamą daiktą. Mes visuomet galvojame, ką jis gali reikšti žmonėms“.
 
Visą straipsnį kviečiame skaityti čia: